Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/295.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Producenci i ceny pieców CO

Producenci i ceny pieców oraz kotłow co.

W chwili obecnej na polskim rynku jest bogata oferta pieców i kotłów różnego rodzaju. Ich producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klienta, starają się stosować coraz to bardziej nowoczesne rozwiązania zapewniając tym samym komfort użytkowania ich pieców. Do takich innowacyjnych pomysłów należą między innymi piece SAS, kotły z podajnikiem oraz spalające biomasę.

Należy tutaj zaznaczyć, że alternatywne surowce opałowe to przyszłość. Będziemy wykorzystywać coraz więcej biomasy z uwagi na ekologię, niewielki koszt zakupu takich paliw oraz energooszczędne i wysoko wydajne spalanie. Ciepło pozyskiwane na przykład z ziaren zbóż głównie owsa nie jest mniej wartościowe od tego pochodzącego z węgla kamiennego. Tak więc warto przed zakupem poważnie zastanowić się nad wyborem właściwego sposobu ogrzewania naszych domów i mieszkań.

Ponadto pojawia się sporo ofert pieców elektrycznych i na gaz. Ich użytkowanie w dobie wielu unowocześnień jest jak najbardziej przyjazne dla środowiska i nie generuje zbyt wysokich kosztów jak mogłoby się wydawać. Ceny takich kotłów też nie są zbyt wysokie. Te na energię elektryczną można nabyć już w granicach 2-2,5 tys. zł. są oczywiście droższe sięgające 10 tys. złotych, jednak różni je wyposażenie. Zwykle te dwufunkcyjne na ciepłą wodę i centralne ogrzewanie są droższe.

Mimo wszystko warto posiadać taki piec, zwłaszcza jeśli kupno i korzystanie z pieca tradycyjnego na węgiel czy eko groszek jest niemożliwe. Podobnie sprawa się ma z kotłami na gaz. Te jednofunkcyjne i niekondensacyjne są zwykle tańsze i kosztują około 3, 4 tys. zł. natomiast piece kondensacyjne, dwufunkcyjne zaczynają się od kwoty około 4,5 tys. zł. wzwyż w zależności od producenta i użytych zastosowań.

Tak kotły elektryczne jak gazowe są urządzeniami, automatycznymi sterowanymi dzięki regulatorowi temperatury. Poza tym, nie wymagają osobnej kotłowni, można je umieścić w dowolnym miejscu na przykład w łazience czy niewielkim pomieszczeniu gospodarczym. Jeśli chodzi o piece i kotły na węgiel lub żeliwne czyli opalane paliwem stałym ceny są bardzo różne.

Piece SAS zasypowe bez nadmuchu i ze spalaniem dolnym kosztują około 2,5 tys. do 3 tys. zł. Nadają się one do eksploatacji z wykorzystaniem także miału i węgla oraz orzecha. Powyżej 4 tys. zł. kształtują się już piece sterowane z górnym jak i dolnym spalaniem. Wiele zależy od producenta a tych nie brakuje na polskim rynku tak więc ewentualny wybór nie będzie ograniczony.