Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/295.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Piece i kotły węglowe CO

Tanie kotły węglowe

Kotły węglowe cieszą się nieustannie dużą popularnością z uwagi na to, że materiał opałowy jakim jest węgiel wciąż pozostaje na pierwszym miejscu wśród paliw. Jest w miarę tani, łatwo dostępny, można go magazynować i przechowywać przez dłuższy czas no i daje dużo ciepła, tak potrzebnego podczas zim w naszym klimacie.

Pośród dużej rodziny pieców węglowych znajdziemy automatyczne piece z podajnikiem jak też tańsze rozwiązania w postaci kotłów zasypowych. W tej pierwszej grupie znajdują się piece jedno i dwu paleniskowe, także z obrotowym rusztem. Producenci zwracają szczególną uwagę na kotły węglowe z dolnym spalaniem. Są one zwykle wyposażone w nadmuch i elektroniczny system sterowania, który pozwala na całkowite spalanie zgromadzonego w komorze opału.

Polecane są przede wszystkim dla właścicieli domów jednorodzinnych. Nawet te ze spalaniem tradycyjnym są dzisiaj unowocześnione i cechuje je wysoka sprawność gwarantująca opłacalność zakupu takiego pieca i oszczędność energii. Decydując się na piec węglowy nie musimy się obawiać wysokich kosztów eksploatacji i niewygód przy jego obsłudze. Tak tradycyjne jak i automatyczne kotły utrzymują żądany poziom ciepła w całej instalacji CO oraz wydłużoną stałopalność.

Poza tym można je montować wraz z pompą obiegową. Wspomniany elektroniczny system sterowania kotłem daje wiele zalet. Po pierwsze zwiększa jego wydajność i gwarantuje szybszy rozruch. Po drugie czas spalania opału jest dłuższy co pozwala na całkowite jego zużycie przy stałym utrzymywaniu danej temperatury. Po trzecie mamy możliwość sterowania pompą obiegową a system elektroniczny zawsze ostrzeże nas o niebezpiecznym wzroście temperatury ponad 95oC i o wypaleniu się węgla.

Sterowanie piecem daje wiele możliwości w tym także stosowania różnych rodzajów paliw nie tylko węgla a jeśli jest to opał nieco gorszej jakości podnosi jego spalanie. Z kolei decydując się na piec węglowy z dolnym spalaniem zyskujemy wysoką wydajność cieplną i znacznie obniżone wydalanie spalin do atmosfery. Ich parametry są lepsze niż w przypadku kotłów z górnym spalaniem.

Głównym materiałem opałowym jest w tym wypadku węgiel kamienny. Jak więc się okazuje nawet ogrzewanie domu tym surowcem może być ekologiczne i ekonomiczne a co ważniejsze w tego typu kotłach można spalać także miał węglowy, suche sezonowane drewno a nawet trociny.