Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/295.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Piece opalane drewnem

Ekologiczne piece na drewno

Drewno to surowiec powszechnie wykorzystywany w wielu branżach. Jest ekologiczny i pozostaje bez negatywnego wpływu na nasze zdrowie. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na posiadanie kominka lub pieca na drewno. W jednym i drugim przypadku zyskujemy ciepło dla domu, pozyskiwane z naturalnego materiału ogólnie dostępnego i niedrogiego.

Kominek to świetny pomysł, zwłaszcza, że tworzy wspaniały nastrój w zimowe wieczory i pozwala szybko ogrzać pomieszczenie, jednak poza takim sposobem opalania domu warto zainwestować w dobrej jakości piec. Dzięki niemu i odpowiednio skonstruowanej instalacji CO uzyskamy równomierną temperaturę w całym domu bez konieczności obsługi samego kotła.

Współcześnie większość pieców jest sterowanych automatycznie i posiadają podajniki tak więc nasz wkład w ich pracę jest znikomy. Czym dokładnie wyróżniają się piece na drewno? Przeważnie zwykły kocioł węglowy z żeliwa przystosowany jest do spalania w nim drewna. Jednak istnieją kotły opalane tylko i wyłącznie drewnem. Posiadają one dolny system spalania- proekologiczny a ponadto zgazowują drewno.

Ten tajemniczo brzmiący zlepek słowny stanowi o największej zalecie omawianego pieca. Poprzez suszenie i odgazowanie drewna pozyskuje on gaz, który w następnej kolejności jest spalany w palniku i dopalany w komorze a ciepło pozyskane ze spalin ogrzewa nasze domy. Ten sposób działania kotła jak najbardziej bezpieczny a sam piec prosty w obsłudze.

Może być sterowany elektronicznie, mechanicznie lub ręcznie gdy zabraknie prądu. Na rynku pojawiają się piece na drewno z wentylatorem nadmuchowym i wyciągowym. Okazuje się, że nawet z drewna można pozyskać cenny gaz. Otrzymuje się go w procesie suszenia i odgazowywania tego surowca, jaki ma miejsce w komorze zasypowej. Taki kocioł pracuje naprawdę z największą sprawnością, wykorzystując nawet małe ilości paliwa, spalając je do końca. Co za tym idzie koszty ogrzewania są niskie a i sposób takiego ogrzewania domostw nie wpływa negatywnie na środowisko. Ilość zanieczyszczeń jakie się tworzą podczas spalania gazu drzewnego jest znikoma.

W takich kotłach można spalać drewno opałowe w każdej postaci, także brykietu drzewnego i trocin. Jeśli porównamy omawiany rodzaj ogrzewania z innymi wykorzystującymi węgiel czy gaz, okaże się, że koszty eksploatacji są naprawdę niskie. Także jeśli chodzi o kominy wymagania nie są zbyt restrykcyjne, bowiem ze spalania powstaje bardzo mała ilość dymu. Piec na drewno jest pro ekologiczny podobnie jak kocioł na gaz.