Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/295.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Elektryczne piece CO

Elektryczne kotły centralnego ogrzewania

Prąd obok gazu jest kolejnym ekologicznym sposobem ogrzewania domów i podgrzewania wody. W wielu krajach europejskich stosuje się tego rodzaju rozwiązania. W Polsce wciąż jeszcze bardzo mało gospodarstw domowych użytkuje energię elektryczną jako środek pozyskiwania ciepła. Przyczyna jest prosta u nas wciąż prąd jest dosyć drogi a po drugie pozyskiwany w sposób bardzo nieekologiczny bo z węgla.

Jednak sytuacja powoli ulega zmianie i zmierzamy ku lepszemu starając się sprostać wymogom. Ochrona środowiska jest bardzo ważna toteż nie brak osób, które zaopatrzyły swe domostwa w elektryczne kotły centralnego ogrzewania. Producenci oferują nowoczesne piece w niskich cenach oraz duży wybór różnego rodzaju kotłów od wersji podstawowych po bogato wyposażone w tym także do ogrzewania podłogowego.

Każdy piec elektryczny jest przystosowany do współpracy z wodną instalacją CO i posiada naczynie przeponowe o różnej pojemności w zależności od posiadanej mocy. Jego pracą kieruje regulator temperaturowy dzięki któremu można ustawić dowolną temperaturę w dowolnym momencie dnia: na przykład wyższą w dzień i niższą w nocy. Co ważne kotły elektryczne mogą pracować całkowicie samodzielnie chociaż zdarzają się też modele zdolne do współpracy z innymi piecami. Mają najczęściej postać wiszącą oraz niewielkie gabaryty co pozwala je zamontować praktycznie wszędzie.

Nie należy obawiać się, że takie urządzenie będzie generować zbyt duże koszty za energię elektryczną, obecnie konstruuje się piece energooszczędne o sprawności cieplnej sięgającej 99% a ich bezobsługowa praca to dodatkowa oszczędność czasu. Komfort jaki wynika z posiadania elektrycznego kotła CO to przede wszystkim stała temperatura w pomieszczeniach , automatyczna modulacja mocy co daje bezpieczny i ciepły dom.

Jeśli chcemy wydać mniej pieniędzy na piec elektryczny można zdecydować się na wersję podstawową bez naczynia przeponowego. Stanowi on także samodzielne źródło ciepła. Obecnie prądem zasila się również systemy ogrzewania podłogowego i do takich instalacji dostępne są na rynku specjalne piece z obniżonymi parametrami grzewczymi oraz zabezpieczeniem termicznym.

Kotły te sterowane są poprzez regulator temperatury umożliwiający jej programowanie w różnych porach dnia. Jak więc się okazuje nawet ogrzewani domu prądem może być ekonomiczne i wygodne. Polecamy!