Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/295.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Kotły gazowe

Gazowe piece centralnego ogrzewania

W chwili obecnej gaz jest paliwem ogólnie dostępnym. Nowe osiedla mieszkaniowe są podłączane do sieci gazowej toteż wyposażenie mieszkania w piec gazowy na przykład dwufunkcyjny nie jest problemem. Gaz to surowiec znacznie bardziej ekologiczny a ponadto w wielu miejscach jak mieszkania w kamienicach lub blokach niemożliwe jest zamontowanie zwykłego kotła węglowego.

Tak więc piece gazowe są jedynym obok pieców elektrycznych dogodnym rozwiązaniem w takich przypadkach. Ponadto coraz więcej osób zamieszkujących domy jednorodzinne decyduje się na kotły gazowe. Nie wymagają one posiadania kotłowni czy też innego pomieszczenia w którym będzie można je zamontować, wystarczy w tym wypadku łazienka lub niewielkie pomieszczenie gospodarcze.

Pośród pieców gazowych znaleźć można wiele wariantów i wybrać jeden najbardziej odpowiedni. Wymienić tutaj trzeba piece kondensacyjne, niekondensacyjne, wiszące, stojące oraz piece podgrzewające samą tylko wodę. Jedną z największych zalet kotłów gazowych jest to, że pracują samodzielnie, same pobierają gaz i włączają się kiedy spada temperatura w pomieszczeniach, czego pilnuje sterownik.

Jest to ogromna wygoda zwłaszcza dla osób często wyjeżdżających, długo pozostających poza domem, kiedy niemożliwe jest stałe opalanie domostwa przy pomocy węgla czy innego surowca. Wtedy to piec gazowy stale utrzymuje temperaturę w domu na odpowiednim poziomie. Co więcej większość wybieranych dzisiaj pieców gazowych to kotły dwufunkcyjne służące do także do podgrzewania wody, bez jakiejkolwiek obsługi. To prawdziwa wygoda i standard w nowoczesnych domach.

Decydując się na dwufunkcyjne urządzenie grzewcze dajemy sobie ogromny komfort. Woda podgrzewana jest w sposób przepływowy i jednocześnie możliwe jest ogrzewanie domu, bez konieczności przełączania pieca. W zależności od tego jakim pomieszczeniem mieszkalnym dysponujemy taki piec wybierzemy. Chodzi tutaj głównie o piece gazowe stojące. Wymagają one oddzielnego pomieszczenia, gdyż wyposażone są w żeliwny wymiennik.

Sprawia to, że są cięższe niż wiszące piece jedno i dwufunkcyjne, dlatego też należy je właściwie ulokować. Może i jest to wada, jednak ogromną zaletą w tym wypadku jest ich solidność i trwałość. I jedne i drugie mają wiele przymiotów ważnych dla różnych użytkowników, ale łączą je wygodne i ekologiczne ogrzewanie.