Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/295.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Piece na eko groszek

Niskoemisyjne kotły na eko groszek

Eko groszek to surowiec opałowy powstający z węgla kamiennego. Jako stałe paliwo nadaje się do spalania w kotłach retortowych czyli wyposażonych w specjalnego rodzaju palenisko. Piece przeznaczone dla eko groszku są niskoemisyjne, toteż przy wytworzeniu energii cieplnej do atmosfery nie wydostaje się tak duża ilość spalin. Jest to szczególnie ważne, gdyż w chwili obecnej normy nakładają na nas obowiązek zmniejszenia wydalania spalin.

Eko groszek to surowiec przyszłościowy. We właściwej postaci spełnia on wszelkie wymogi takie jak niska spiekalność, brak zanieczyszczeń, niski poziom popiołu, właściwa kaloryczność, dzięki którym możemy w sposób ekonomiczny ogrzewać pomieszczenia jednocześnie zachowując w dobrym stanie piec grzewczy. Niska zawartość siarki sprawia, że jest on proekologicznym materiałem.

Jego dostępność na rynku sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na zakup kotłów na ekogroszek. Posiadają one palenisko retortowe przystosowane do tego typu opału. Są nowoczesne a co ciekawe można w nich palić przez cały sezon grzewczy bez przerw i nadmiernej emisji dymu a właściwie znikomej. Piece na ekogroszek wcale nie musza być montowane w wydzielonych kotłowniach, ponieważ surowiec opałowy sprzedawany jest w workach, tak więc przechowujemy tylko taką jego ilość jaka jest niezbędna utrzymując tym samym czystość.

Kotły na ekogroszek służą tak do ogrzewania pomieszczeń jak i wody. Wyposażone są w podajnik a niektóre warianty także w dodatkowy ruszt do spalania drewna w sytuacjach awaryjnych. Podajnik może mieć postać szufladkową ale najczęściej jest ślimakowy. W ten sposób opał dostarczany jest do paleniska.

Ponieważ są to piece w pełni nowoczesne zaopatrzone są również w sterownik elektryczny oraz wentylator dostarczający poprzez dysze powietrze do komory spalania. Ponadto montuje się urządzenia sygnalizujące wszelkie nieprawidłowości pracy pieca oraz wygaszające go kiedy zajdzie taka potrzeba. Dzięki wspomnianemu sterownikowi ustalamy określoną temperaturę a reszta należy już do samego urządzenia.

Kocioł uruchamia podajnik w ściśle określonych odstępach czasu uruchamiając także wentylator. Kiedy żądana temperatura zostanie osiągnięta kocioł podtrzymuje ją a wentylator i podajnik nie włączają się tak często. Jest to piec bardzo łatwy w obsłudze, która polega na napełnianiu podajnika ekogroszkiem, usuwaniu popiołu i czyszczeniu paleniska oraz innych części kotła.