Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/295.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Piece i kotły SAS

Kotły i piece typu SAS

Kotły typu SAS to kotły wyjątkowe, są bardzo nowoczesnymi piecami spalającymi węgiel oraz inne paliwa stałe jak eko groszek. Ich innowacyjna konstrukcja polega na tym, że są wyposażone w szereg dodatków zapewniających ekonomiczną i stabilną pracę. Wykorzystują dolny system spalania i jednocześnie posiadają trzyciągowy układ komór.

Nieodzownym elementem jak w przypadku innych obecnie produkowanych pieców są sterowniki inaczej zwane regulatorami temperatury, czuwającymi nad spalaniem. Z kolei zamontowanie wentylatora nadmuchowego chroni piec przed przegrzaniem zapewniając mu pracę na stałym poziomie.

Najczęściej stosowanym paliwem w piecach SAS jest węgiel kamienny, cechuje się bowiem największą wydajnością. Jego zamiennikiem może być mieszanka węglowa sortymentu miał i orzech. Kotły Sas działają wykorzystując wymuszony obieg powietrza, który zapewnia właśnie wentylator nadmuchowy. Ten z kolei jest sterowany poprzez elektroniczny sterownik podłączony do sieci elektrycznej.

Zadaniem takiego regulatora jest ciągły pomiar temperatury wody i takie kierowanie spalaniem pieca aby dostarczana była do niego odpowiednia ilość powietrza. Jeśli natomiast interesuje nas opalanie domu paliwami alternatywnymi jak biomasa: ziarna zbóż czy palletów, warto zwrócić uwagę na piece SAS proekologiczne. Z pewnością ich użycie gwarantuje ochronę środowiska poprzez wydalanie znacznie mniejszej ilości spalin co wcale nie oznacza zmniejszonej wydajności grzewczej.

Kotły takie są przystosowane do biopaliw spalając je w sposób zautomatyzowany. Różnią się one nieco od tradycyjnego pieca SAS na węgiel. Przede wszystkim różnicą w tym wypadku jest palenisko, które oczyszcza się samo. Spala ono tyle materiału opałowego, ile akurat jest konieczne do uzyskania żądanej temperatury. Te części pieca, które narażone są szczególnie na działanie bardzo wysokich temperatur wykonuje się z tworzywa ceramicznego, które zapewnia jak najlepsze warunki podczas spalania i całkowite bezpieczeństwo dla samego pieca. Zwłaszcza jeśli chodzi o zboża konieczna jest wysoka sięgająca 1200 oC temperatura do ich spalania.

Piece SAS na biomasę wyposażone są oczywiście w podajnik dozujący paliwo wedle potrzeb, tym także steruje mikroprocesorowy sterownik automatyczny. Podajnik zaś ma zwykle postać ślimakową pod wieloma względami lepszą od szufladkowej.