Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/295.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Żeliwne kotły

Nowoczesne kotły żeliwne

Kotły żeliwne to chyba jedne z najpopularniejszych jak dotąd kotłów na rynku. Są wysoce odporne na korozję i trwałe a ponadto  ich sprawność cieplna jest na bardzo wysokim poziomie sięgając 90%. Każdy kto jest posiadaczem takiego pieca wie, że nie jest on skomplikowany w obsłudze i posiada prostą konstrukcję, co nie nastręcza problemów z jego lokalizacją nawet w bardzo małych kotłowniach.

Obecnie produkowane piece żeliwne przystosowane są do każdego rodzaju paliwa jakie jest dostępne. Wybierając właściwy wariant kotła możemy w nim spalać paliwa stałe jak i płynne. Mogą to być gaz, ekogroszek, węgiel, koks oraz wiele innych surowców w tym także biomasa.

Poza wieloma zaletami jakie dają nowoczesne piece żeliwne jedną z ciekawszych jest możliwość ich rozbudowy poprzez domontowanie dodatkowych elementów. Najbardziej popularne są kotły żeliwne na węgiel, drewno, brykiet i koks. Są to paliwa dosyć tanie dlatego też większość osób je wybiera. Jeśli chcemy zakupić taki piec do nowego domu warto obejrzeć go z każdej strony i przyjrzeć się jego parametrom. Zwracamy uwagę na wielkość komory zasypowej; im jest ona większa tym dłuższy czas spalania jednego wsadu materiału opałowego.

Ponadto wybieramy kotły przystosowane do pracy w układach gdzie obieg wody jest grawitacyjny, gdzie temperatura wody może dochodzić nawet do 90oC. Obecnie z roku na rok przybywa wiele nowości w zakresie produkcji kotłów żeliwnych. Wszelkie innowacyjne rozwiązania nad jakimi pracują producenci dążą do jak najefektywniejszego ogrzewania domów i pomieszczeń gospodarczych przy minimalnych stratach ciepła i z wykorzystaniem tanich paliw.

Na rynku pojawiają się piece zachowujące szczelność przez bardzo długi czas. Ogromne uznanie zyskują automatyczne kotły z podajnikiem wykonane z żeliwa. Często ich budowa wygląda tak, że posiadają dwie komory spalania, gdzie spala się opał w sposób tradycyjny i automatyczny w zależności od wyboru. Najczęściej podajnik jest ślimakowy a kocioł przystosowany do wodnej instalacji CO.

Nowoczesne kotły żeliwne wyposażane są w sterowniki pogodowe. Dzięki takiemu regulatorowi możliwe jest kontrolowanie parametrów kotłów wyposażonych w mikroprocesor. Jest to ogromne ułatwienie dla użytkownika, który nie musi się obawiać przegrzania pieca. Jego praca jest w pełni kontrolowana przez to małe urządzenie.