Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/295.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Kotły z podajnikiem

Automatyczne piece i kotły z podajnikiem

Obecnie zakup dobrej jakości pieca do nowego domu to podstawa. Zapewni on komfortowe ciepło zimą oraz ciepłą wodę przez cały rok. Większość nowoczesnych pieców żeliwnych jak i węglowych posiada dwie funkcje grzewcze, dzięki czemu nie jest konieczne montowanie innego podgrzewacza wody.

Innowacyjne urządzenia grzewcze pojawiające się na polskim rynku są przystosowane tak do tradycyjnych paliw jakim są węgiel, drewno czy Eko groszek oraz do spalania biomasy. W zależności od tego jaki typ materiału grzewczego wybierzemy, dobieramy rodzaj pieca. Większość kotłów spala węgiel jednak coraz więcej użytkowników decyduje się na eko kotły. Są niemniej wydajne, ergonomiczne i co najważniejsze wygodne w użytkowaniu ponieważ prawie całkowicie bezobsługowe.

Taką wygodę zapewniają sterownik oraz podajnik. To drugie urządzenie ma za zadanie dostarczać surowiec do paleniska w piecu, w takich ilościach jakie akurat są potrzebne do osiągnięcia temperatury określonej przez użytkownika. Trzeba przyznać, że jest to niezwykle wygodne, ponieważ urządzenie samo decyduje ile paliwa potrzebuje, my tylko mamy sukcesywnie je uzupełniać.

Na rynku kotłów pojawiają się piece z podajnikiem ślimakowym najbardziej popularnym i szufladkowym znacznie rzadszym. Ten pierwszy jest o wiele lepszy, bardziej precyzyjny i powszechnie stosowany. Automatyczne piece z podajnikiem spalające węgiel jak i inne alternatywne paliwa cechują się wysoką efektywnością energetyczną jak też czystością spalania danego surowca. Poza tym zbiornik podający paliwo można napełnić nawet na 10 dni pracy kotła w zależności temperatury jaką chcemy utrzymać w pomieszczeniach i warunków dociepleniowych budynku.

Jeśli piec wyposażony jest w retortę to wymaga ona przynajmniej 2 razy w tygodniu oczyszczenia. Dodatkowo piece z podajnikami retortowymi posiadają jeszcze jedno palenisko awaryjne z rusztem żeliwnym, na którym można spalać węgiel kamienny i brykiety.

Piece z automatycznymi podajnikami zaopatruje się w palniki specjalnego rodzaju zwane wielopaliwowymi spalają tak eko groszek jak i węglowy miał i mieszanki ze zbożem. Są one bardzo korzystne zapewniając całkowite spalanie surowca opałowego stosując system napowietrzania paleniska. Kotły z podajnikiem to nowoczesne rozwiązania, które warto mieć pod własnym dachem, to komfort mieszkania w ciepłym domu bez konieczności nieustannej obsługi i kontroli pieca.